Mariusz A. Kamiński odpiera zarzuty i twierdzi, że brał udział w pracach komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Obszerne oświadczenie w tej sprawie poseł PiS opublikował na swojej stronie internetowej.

"W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat mojego udziału na posiedzeniu Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka ZPRE informuję, że uczestniczyłem w posiedzeniu zarówno w dniu 30 października jak i 31 października" - czytamy na stronie.
Kamiński przedstawił szczegółową relację z obu posiedzeń. Oświadczył też, że zwróci się do odpowiednich władz Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy o sprostowanie i przekazanie tego sprostowania do Marszałka Sejmu.


O tym, że Mariusz A. Kamiński podczas delegacji do Madrytu nie brał udziału w posiedzeniach komisji poinformował sekretarz Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Wojciech Sawicki. Według niego Kamiński pojawił się na spotkaniu tylko rano. Z kolei, Adam Hofman i Adam Rogacki, którzy również brali udział delegacji, podpisali listę obecności późnym popołudniem.

Reklama

Wyjaśnień w tej sprawie zażądał Przewodniczący Delegacji Parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Andrzej Halicki. Wystąpił też do marszałka Sejmu z wnioskiem o nierozliczenie środków finansowych przekazanych posłom na pokrycie kosztów delegacji.

Wcześniej media opisywały też awanturę, do której doszło na pokładzie samolotu, którym lecieli posłowie. Współpasażerowie relacjonowali sprzeczkę żon polityków z obsługą, która zwróciła uwagę, że na pokładzie nie można spożywać własnego alkoholu.