Ławrow: nie będzie wyścigu zbrojeń między Rosją a USA

27 września 2014

Nie będzie wyścigu zbrojeń między Rosją a USA. Oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. W rozmowie z dziennikarzami państwowej telewizji, dyplomata zapewnił również, że władze Rosji zadbają o bezpieczeństwo kraju.

Według Ławrowa, Moskwa zrobi wszystko aby Rosjanie czuli się bezpieczni. Podkreślił przy tym, że nie ma mowy o udziale Rosji w wyścigu zbrojeń, ze Stanami Zjednoczonymi. "Dysponujemy odpowiednimi środkami i siłami, mamy też polityczną wolę i doskonałych specjalistów"- przekonywał Siergiej Ławrow w programie rosyjskiej telewizji państwowej. Minister dodał, że wszyscy pracują nad wzmocnieniem możliwości obronnych państwa, więc obywatele nie mają żadnych powodów do niepokoju.

Szef rosyjskiej dyplomacji podkreślił, że jednym z podstawowych interesów narodowych jest "gotowość odparcia każdego zagrożenia". .

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.