Anna C., matka zastępcza oskarżona o śmiertelne pobicie 3-letniego Kacpra i zabójstwo 5-letniej Klaudii oraz znęcanie się nad dziećmi została skazana na dożywocie przez Sąd Okręgowy w Gdańsku - poinformował TVN24. Mąż skazanej został uniewinniony od zrzutu śmiertelnego pobicia chłopca. Trafi jednak na 5 lat do więzienia za znęcanie się nad dziećmi.

Sprawa dotyczyła mieszkającej w Pucku rodziny zastępczej, która opiekowała się piątką powierzonych i dwójką własnych dzieci. W lipcu 2012 r. doszło do śmierci 3-letniego chłopca, a w we wrześniu zmarła jego 5-letnia siostra.

Rodzice nie przyznawali się do winy utrzymując, iż przyczyną śmierci były wypadki. W wyniku przeprowadzonego przez prokuraturę śledztwa ustalono jednak, iż dzieci zmarły w wskutek pobicia. W konsekwencji oskarżono opiekunów o śmiertelne pobicie chłopca, a kobietę dodatkowo o zabójstwo dziewczynki.

Reklama

Sąd w Gdańsku uznał, że matka zastępcza dzieci Anna C. była winna śmiertelnego pobicia i znęcania się nad dziećmi - skazano ją na dożywocie. Ojciec zastępczy Wiesław C. uniewinniony został od zarzutu śmiertelnego pobicia chłopca. Został skazany natomiast na 5 lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi.

Wyrok jest nieprawomocny.