Zatrzymany 22 letni Józef Cz. z Suchego usłyszał zarzut zabójstwa nastolatka z Zębu. Zakopiańska prokuratura ujawnia, że przesłuchany mężczyzna przyznał się do winy.

Podejrzany został zatrzymany wczoraj, a dziś odbyła się wizja lokalna na miejscu, gdzie zostały podrzucone zwłoki. Zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem Stanisław Staszel powiedział Radiu Kraków, że Józefowi Cz. z Suchego został przedstawiony zarzut zabójstwa. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, a prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Zakopanem wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Prokurator Staszel powiedział, że zebrany materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo, iż podejrzany dopuścił się zarzucanego mu czynu. Sprawca i ofiara nie znali się. Józefowi Cz. grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

Na razie nie wiadomo, jakimi motywami kierował się podejrzany. 16-latek został bestialsko zabity w nocy z 10 na 11 sierpnia. Świadkowie ostatni raz widzieli go na zabawie, około 3 nad ranem w Zębie. Potem jego ciało odnalazły przypadkowe osoby w lesie przy drodze Zakopane - Morskie Oko.