Władze Malezji zapowiedziały, że jej eksperci przetrzymają czarne skrzynki zestrzelonego nad Ukrainą Boeinga do czasu utworzenia międzynarodowego zespołu dochodzeniowego. Taką deklarację złożył premier Malezji Nadżib Razak.

Prorosyjscy separatyści przekazali czarne skrzynki malezyjskim ekspertom minionej nocy. Zdaniem ekspertów, na skrzynkach są tylko nieznaczne ślady uszkodzeń. Eksperci obawiali się, że przetrzymywane przez kilka dni przez separatystów urządzenia trafiły do Moskwy, gdzie ingerowano w ich zawartość.

Pasażerski Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony na wschodnią Ukrainą w czwartek. Według ukraińskich władz i Zachodu - prawdopodobnie z dostarczonego przez Rosjan systemu rakietowego Buk. Zginęło 298 osób.

Czarne skrzynki rejestrują parametry lotu oraz rozmowy prowadzone przez pilotów i załogę samolotu między sobą i z kontrolerami lotów.

Jutro do Holandii przyleci pierwszy wojskowy samolot transportowy z ciałami ofiar katastrofy. Dzisiaj ciała zostały przetransportowane pociągiem-chłodnią z miejscowości Torez, gdzie spadł Boeing, do Charkowa.