- Dzieci bez mózgów mają więcej mózgu niż pani poseł - powiedział do Joanny Senyszyn Andrzej Jaworski. Politycy rozmawiali w TVN24 o prof. Chazanie.

- Miłość matki do chorego dziecka może być zastąpiona przez miłość innego człowieka - mówił Andrzej Jaworski (PiS).

- Ja rozumiem ich problemy - komentował sytuację kobiet, które dowiedziały się o upośledzeniu noszonego płodu. - Ale miłość matki może być zastąpiona przez miłość innego człowieka. Jest możliwość, żeby kobieta urodziła i oddała dziecko do hospicjum. Tam są ludzie, którzy podejdą do niego z pełną miłością i nadadzą temu życiu sens - dodał Jaworski.

Na poparcie swoich słów pokazał zdjęcia, które znalazł w Internecie. A na nich ciężko upośledzone dzieci bez mózgu. - Trudny temat. Ale znalazłem opisy kobiet, które te dzieci pokochały - zapewniał. - I pozwoliły tym dzieciom spędzić ostatnie dwa tygodnie życia w ludzkich warunkach - dodał poseł PiS.

- Rozumiem sumienie lekarzy, ale jeśli nie chcą dokonywać legalnych aborcji, to nie powinni być ginekologami - mówiła Joanna Senyszyn.

Jej zdaniem prof. Chazan przynosi wstyd, bo "postępuje wbrew prawu, wbrew sumieniu każdego normalnego człowieka".

- Proszę przestać obrażać ludzi! Obraża pani szanowanego profesora! Mówiąc, że złamał prawo, pani kłamie! - krzyknął poseł PiS. Posłanka SLD nie była dłużna: - Proszę zamilknąć, dość mam pańskich uwag!

Po chwili dłuższego milczenia posła Andrzeja Jaworskiego skwitowała: - Dobrze, że poseł Jaworski zamilkł, widzowie nie mogą stale słuchać tych absurdów.

- Dzieci bez mózgów mają więcej mózgu niż pani poseł - odparował polityk SLD.