Łukasz Gibała, w przeszłości polityk PO, a od 2011 roku członek Twojego Ruchu postanowił odejść z tej partii o czym poinformował na Twitterze. Gibała zamierza teraz wystartować w wyborach na prezydenta Krakowa jako kandydat niezależny.

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek zapewnia, że odejście Gibały nie jest efektem żadnego konfliktu posła z władzami partii, a jedynym powodem rezygnacji posła z członkostwa Twojego Ruchu jest to, że zamierza on wystartować w wyborach samorządowych jako kandydat niezwiązany z żadną partią. - Oczywiście będziemy popierać Gibałę. To nasz kandydat. Startując jako kandydat niezależny będzie mógł skonstruować dużo szerszą koalicję wokół swojego nazwiska. To zrozumiały i oczywisty politycznie ruch - dodał Rozenek w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Na poparcie ze strony Twojego Ruchu w wyborach samorządowych w Krakowie liczy również Gibała. - Z moich informacji wynika też, że takie były ustalenia - podkreślił poseł. Gibała dodał, że zamierza również opuścić klub parlamentarny Twojego Ruchu.