PiS zapowiada, że złoży wniosek o komisję śledczą "dla zbadania działań prokuratury w sprawie Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich i podejrzenia ukrywania przez nich dochodów". Zapowiedział to wiceprezes partii, były szef CBA Mariusz Kamiński.

Kamiński rozmawiał z dziennikarzami po tym, jak Sejm nie uchylił mu immunitetu. Wnioskowała o to prokuratura. Padło 216 głosów za odebraniem immunitetu, 160 przeciw i 46 wstrzymujących się. Aby uchylić immunitet poselski Kamińskiemu wniosek musiało poprzeć 231 posłów.

Posiedzenia było tajne. Poseł PiS Jan Dziedziczak ujawnił, że wypowiedź Mariusza Kamińskiego dotyczyła małżeństwa Kwaśniewskich. - To, co powiedział było jednoznacznie obciążające parę prezydencką Jolantę i Aleksandra Kwaśniewskich - mówił Dziedziczak.

Choć nie są znane szczegóły wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu Kamińskiemu, to według doniesień medialnych, miał on, według śledczych, przekroczyć swoje uprawnienia przy śledztwach dotyczących między innymi sprawy majątku Kwaśniewskich.