Po spotkaniu urzędników Kancelarii Prezydenta i rodziny Wojciecha Jaruzelskiego będzie wiadomo jakie wsparcie zaoferuje administracja głowy państwa organizatorom pogrzebu generała. Wcześniej władze Warszawy pozytywnie odpowiedziały na wniosek rodziny zmarłego, by pochówek odbył się na Powązkach Wojskowych. Wojciech Jaruzelski zmarł 25 maja w wieku 90 lat, po długiej chorobie.

Kancelaria Prezydenta nie ma zastrzeżeń do decyzji warszawskiego ratusza w sprawie miejsca, w którym spocznie ciało generała Wojciecha Jaruzelskiego - poinformowała przedstawicielka prezydenckiej administracji, Joanna Trzaska-Wieczorek, która podkreśliła, że uroczystości powinny być zgodne z wolą rodziny.

Pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego odbędzie się w południe w piątek 30 maja na Powązkach Wojskowych. Taką wiadomość przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy warszawskiego Ratusza.

Związek Kombatantów RP i rodzina Wojciecha Jaruzelskiego zwrócili się 26 maja do prezydent Warszawy z prośbą o możliwość pochowania generała na Wojskowych Powązkach. Jak informował Jarosław Jóźwiak ze stołecznego ratusza, kombatanci proponowali, by generał spoczął na terenie kwatery 1. Armii Wojska Polskiego. Tą prośbę poparła rodzina generała. Pomysł pochowania gen. Jaruzelskiego na Powązkach skrytykował natomiast IPN i PiS.