Pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego będzie miał charakter państwowy. Poinformował o tym doradca Bronisława Komorowskiego, profesor Tomasz Nałęcz.

"(...) Trudno, żeby miał inny charakter, w przypadku pochówku byłego prezydenta" - tłumaczył Nałęcz. Dodał, że wszystkie elementy uroczystości będą zgodne z wolą rodziny. Ta natomiast chce, by pogrzeb rozpoczął się mszą świętą w intencji generała Jaruzelskiego. Będzie w niej uczestniczył Bronisław Komorowski.

Pogrzeb odbędzie się w południe, w piątek 30 maja na Powązkach Wojskowych. Były prezydent zostanie pochowany w kwaterze Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Wojciech Jaruzelski zmarł w minioną niedzielę w wieku 90 lat, po długiej chorobie.

Prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział we mszy w intencji generała Wojciecha Jaruzelskiego – ustalił reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Nie ma jeszcze decyzji, czy prezydent weźmie udział w pogrzebie. "Nie wyobrażam sobie jednak, by prezydent Komorowski nie uczestniczył w tej państwowej ceremonii" – powiedział Tomasz Nałęcz. Jak tłumaczył, zwróciła się o to córka generała.