Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość wyślą do Brukseli po 19 europosłów. Tak wynika z nieoficjalnych wyników wyborów podanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Wyniki te zostały podane po przeanalizowaniu protokołów z 91 procent obwodów.

Sędzia Andrzej Mączyński zwrócił uwagę, że w miarę obliczania głosów z kolejnych obwodów przewaga PiS'u nad PO zmniejsza się. Według cząstkowych, nieoficjalnych danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, PiS uzyskało 32,35 procent głosów, zaś PO 31,29 procent.

Trzecie miejsce utrzymuje Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 9,55 procent, co daje SLD pięciu parlamentarzystów. PSL mógł liczyć na 7,21 procent głosów, o 15 setnych więcej od Kongresu Nowej Prawicy. Oba komitety tym samym wprowadziłyby po 4 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Progu wyborczego nie przekroczyły: Solidarna Polska z poparciem na poziomie 4,04%, Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 3,45%, Polska Razem Jarosława Gowina 3,08, Ruch Narodowy 1,4. Frekwencja wyniosła 23,27 procent. Kolejną konferencję prasową Państwowa Komisja Wyborcza zapowiada dopiero na 18.00.