Marek Siwiec z Twojego Ruchu Europy Plus zapewnia, że związki Aleksandra Kwaśniewskiego z ukraińskimi politykami nie są dla ugrupowania problemem. Były prezydent doradza spółce Bursima Holding należącej do jednego z ministrów z czasów prezydentury Wiktora Janukowycza.

Marek Siwiec mówił w radiowej Jedynce, że kwestia pracy Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie jest jasna i banalna, i nie ma w niej tajemnicy. Jednocześnie ocenił, że premier Donald Tusk mówiąc o sprawie, że "fajnie to nie wygląda" posługuje się podwójnymi standardami. Marek Siwiec przypomniał historię związków syna premiera Donalda Tuska z firmą sfinasowaną z pieniędzy piramidy finansowej Amber Gold. "Wtedy było fajnie, dzisiaj jest niefajnie, bo dotyczy Kwaśniewskiego i Europy Plus" - dodał Marek Siwiec.

Bursima Holding należy do Mykoły Złoczewskiego, który zasiadał w rządzie obalonego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. Spółka to gazowy potentat w tym kraju. Oprócz byłego prezydenta Polski, doradzają jej też syn wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biddena oraz współpracownik szefa amerykańskiej dyplomacji Johna Kerry'ego.