Stolica USA Waszyngton należy do metropolii, której mieszkańcy należą do najbardziej zestresowanych w całych Stanach Zjednoczonych. Specjalny ranking na ten temat opracował znany amerykański portal internetowy "Movoto real estate" zajmujący się rynkiem nieruchomości.
Reklama

Ranking opiera się na podstawie stresogennych sytuacje, które komplikują życie w dużych miastach. Uwzględniono tutaj takie rzeczy jak na przykład długość dojazdu do pracy, skalę przestępczości, koszty życia oraz bezrobocie.

W tej niechlubnej klasyfikacji zwyciężyła stolica USA Waszyngton. Zdecydował o tym przede wszystkim stresowy charakter pracy, a za przykład podano najważniejszych amerykańskich polityków. Drugie miejsce zajął Nowy Jork, a wpłynęły na to wysokie koszty utrzymania oraz wynajmu i cen nieruchomości, tak samo jest w przypadku trzeciego Miami. Czwarta lokata dla San Francisco. Sódme miejsce zajęło Chicago. W metropolii tej mieszkańcy stresują się przede wszystkim długim dojazdem do pracy, korkami, przestępczością oraz gęstością zaludnienia. Najmniej zestresowani ludzie żyją w miejscowości Lincoln, w stanie Nebraska.

Autorzy raportu przypominają, że stres jest powodem wielu chorób i przed wyborem miejsca zamieszkania warto przeanalizować wyniki tego opracowania.