Naczelniczka wydziału architektury i budownictwa na warszawskim Śródmieściu podała się do dymisji po tym, jak media ujawniły, że to ona wydała decyzję w sprawie budowy kontrowersyjnego biurowca niedaleko placu Zamkowego. Prywatnie była już urzędniczka jest matką jednego z architektów odpowiedzialnych za projekt. Podobno nie poinformowała o tym przełożonych.

Zmiany w urzędzie dzielnicy Śródmieście i kontrola w wydziale architektury - prezydent Warszawy podejmuje decyzje w sprawie kontrowersyjnej inwestycji przy ulicy Podwale 1.

Według medialnych doniesień, pozwolenie na budowę biurowca przy placu Zamkowym wydała naczelnik wydziału architektury w urzędzie dzielnicy i jednocześnie matka jednego z architektów tego budynku.

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że urzędniczka już nie pełni swoich obowiązków i sama podała się do dymisji. Jej obowiązki będzie pełnił dotychczasowy zastępca. Dodatkowo, prezydent Warszawy zapowiada kontrole decyzji poszczególnych urzędników.

Sekretarz miasta i pełnomocnik do spraw etyki w stołecznym Ratuszu, Marcin Wojdat przyznaje, że sytuacja, która miała miejsce w Śródmieściu, jest niedopuszczalna. Ostatecznych decyzji możemy się spodziewać za kilka dni, gdy zakończy się kontrola w urzędzie dzielnicy Śródmieście.