Twój Ruch powołuje zespół parlamentarny ds. skutków działalności komisji weryfikacyjnej, której przewodniczył Antoni Macierewicz. W 2006 rozwiązane zostały Wojskowe Służby Informacyjne. W ich miejsce powołano Służbę Wywiadu Wojskowego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

W wyniku likwidacji WSI, powstała komisja weryfikacyjna, a później tak zwany raport Macierewicza o działalności żołnierzy pracowników WSI. Został on odtajniony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Poseł PiS Antonii Macierewicz zapowiada, że chętnie pojawi się na jej obradach. "Jestem bardzo zainteresowany tym, żeby opowiedzieć o tym jak grabiono polską gospodarkę. Bardzo chętnie opowiem jak oddział Y i II Zarząd Sztabu Generalnego, a później WSI montowały, realizowały i ukrywały aferę FOZZ. To jeden z wielu tematów, o których bardzo chętnie państwu szczegółowo opowiem" - deklaruje poseł PiS.

Przewodniczącym zespołu ma być wiceszef Twojego Ruchu Artur Dębski. Polityk tłumaczy, że prace zespołu będą skupiać się głównie na procesie weryfikacji żołnierzy i pracowników WSI. Artur Dębski zaznacza, że władze demokratycznego państwa, którego reprezentantem była komisja weryfikacyjna, nie tylko zakpiły sobie z żołnierzy i pracowników wojska, a potraktowały ich gorzej niż pospolitych przestępców publikując ich dane.

Artur Dębski przypomina, że do dziś Prokuratura Apelacyjna w Warszawie nie zakończyła śledztwa w sprawie w działalności posła Antoniego Macierewicza, rozpoczętego w 2007 roku. "Do tego - jak mówi polityk Twojego Ruchu, Prokuratura Generalna nie potrafi napisać profesjonalnego wniosku do Marszałek Sejmu o uchylenie Antoniemu Macierewiczowi immunitetu poselskiego.".

Na razie chęć uczestniczenia w pracach zespołu zadeklarowało 16 osób z Twojego Ruchu. Artur Dębski zaznaczył, że wstępną deklarację złożyło także kilku posłów PO i PSL.
Prace zespołu mają być jawne, jednak posiedzenia będą odbywały się bez udziału mediów.