Leszek Miller krytykuje prokuraturę za postępowanie w sprawie zabójstwa Marka Papały. Szef SLD uważa, że Prokurator Generalny powinien wytłumaczyć Polakom jak to możliwe, że po tak wielu latach, wciąż nie rozwikłano zagadki dotyczącej zabójstwa generała, a dwie prokuratury mają oddzielną wersję wydarzeń.

Zdaniem Millera, jedna z tych prokuratur poniosła dziś porażkę przed sądem i dlatego powstaje pytanie czy obywatele mogą mieć zaufanie do organów ścigania.

Miller ma nadzieję, że kiedyś wszyscy poznamy nazwisko zabójcy byłego komendanta policji i usłyszymy wyrok sądu w imieniu Rzeczpospolitej.

Po 11 latach procesu, Sąd Okręgowy w Warszawie, wydał wyrok uniewinniający w procesie dotyczącym zabójstwa generała Marka Papały. Ryszard Bogucki i Andrzej Z. pseudonim "Słowik" zostali dziś uznani za niewinnych.

Generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie 25 czerwca 1998 roku. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi.