Dwaj wzorowi chrześcijanie: tak “L'Osservatore Romano” nazywa Jana XXIII i Jana Pawła II, którzy będą razem kanonizowani. Wiadomość jest oficjalna i została odnotowana przez watykańskie media.
Reklama

We wtorek watykański dziennik przemilczał doniesienia o uznaniu cudu przypisywanego wstawiennictwu Jana Pawła II, ponieważ były nieoficjalne. Teraz, gdy papież Franciszek wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu w tej sprawie, “L'Osservatore Romano” nie tylko odnotowuje to wydarzenie, ale nawiązuje do niego w swym komentarzu redaktor naczelny dziennika, Giovanni Maria Vian.

Podsumowuje w nim niezwykły dzień, jakim był piątek, gdy najpierw spotkali się ponownie papież Franciszek i papież emeryt Benedykt XVI, potem ogłoszona została ich wspólna encyklika "umen fidei"- "Światło wiary", a na koniec podano wiadomość o bliskiej kanonizacji dwóch innych papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II.

Wszystkie te wydarzenia, podkreśla Vian, świadczą o kontynuacji na Stolicy Piotrowej. Jej tłem zaś i spoiwem pozostaje Sobór Watykański II.