Michael Adebolajo usłyszał zarzut zabójstwa brytyjskiego żołnierza. Odpowie również za próbę zabójstwa dwóch policjantów, którzy próbowali go ująć. To drugi główny podejrzany o zabójstwo Lee Rigby'ego, który usłyszał zarzuty. Przedwczoraj przed sądem stanął jego kolega 22-letni Michael Adebowale. Prokuratura Koronna uznała, że Scotland Yard ma dość bezspornych dowodów, by postawić mu zarzut zamordowania 24-letniego Lee Rigby'ego i nielegalnego posiadania broni palnej.

Brytyjski wywiad dysponuje już wieloma informacjami na temat Adebolajo, który brał udział w akcjach protestu przeciwko interwencji w Iraku i Afganistanie. Próbował też przedostać się do Somalii, aby zaciągnąć się w szeregi islamistycznej organizacji zbrojnej al-Szabab.

Wczoraj przyjaciel Michaela Adebolajo, który wkrótce po zamachu wyjaśniał telewizji BBC przyczyny jego radykalizacji, został w piątek oskarżony o posiadanie i rozpowszechnianie materiałów propagujących terroryzm. Abu Nusaybah został zatrzymany 6 dni temu przed siedzibą BBC. Policja nie zarzuca mu jednak udziału w spisku na życie żołnierza.