Lojalność i pełne wsparcie dla premiera - o to apeluje do partyjnych kolegów szef pomorskiej Platformy Obywatelskiej Sławomir Nowak. Dziś, po 17:00 zbiera się zarząd partii. Będzie obradował między innymi na temat przyszłorocznych wyborów szefa ugrupowania.

Sławomir Nowak mówił w radiowej Trójce, że najbliższe 2,5 roku będzie ważne dla partii. W tym czasie odbędą się wybory europejskie, samorządowe, parlamentarne i prezydenckie. To wyzwanie dla PO, podobnie jak kryzys gospodarczy czy wysokie bezrobocie. Zdaniem Nowaka, w tym trudnym czasie partia powinna być zdyscyplinowana i wspierać Donalda Tuska.

Sławomir Nowak podkreślił, że w tej chwili tylko premier kandyduje na szefa PO. Jego zdaniem, jeśli ktoś nie zgadza się z wizją obecnego szefa PO, powinien stanąć z nim do rywalizacji. Dodał, że w trudnych czasach PO powinna się zająć nowymi miejscami pracy czy inwestycjami, a nie sobą i właśnie tego oczekuje od polityków kwestionujących działania premiera, między innymi Jarosława Gowina czy Grzegorza Schetyny.

W opinii Nowaka, alternatywą dla PO jest "oddanie władzy w ręce w ludzi szalonych", czyli Prawu i Sprawiedliwości. Szef pomorskiej PO przekonywał, że to nieodpowiedzialna partia, której nie wolno powierzyć władzy.