Wybory w Platformie Obywatelskiej mogą zostać przyspieszone. W ocenie Grzegorza Schetyny, zbyt duże emocje wewnątrz PO wymagają rozmów, także o przyspieszeniu kalendarza wyborczego w ugrupowaniu.

Grzegorz Schetyna mówił na antenie radiowej Jedynki, że decyzje podjęte na dzisiejszym zarządzie PO muszą wzmocnić partię. To nie tylko kwestia kalendarza wyborczego, tylko tego co dalej, jak wpisać to w całą zmianę, także w rekonstrukcję rządu, o której mówił premier - powiedział Grzegorz Schetyna.

Wiceszef PO zaznaczył, że swoją decyzję o kandydowaniu na przewodniczącego partii ogłosi wówczas, gdy rozpocznie się proces wyborczy w Platformie. Zdaniem gościa radiowej Jedynki, równoczesne przeprowadzenie wyborów parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego jest mało realne. Nigdy wcześniej zakładaliśmy takiego scenariusza, musiałoby się zdarzyć coś naprawdę ważnego - stwierdził Grzegorz Schetyna.

Wiceprzewodniczący PO podkreślił, że rekonstrukcja rządu to domena premiera i ze względu na to nie chce się wypowiadać o swojej ewentualnej kandydaturze. Grzegorz Schetyna wykluczył również scenariusz objęcia przez Donalda Tuska szefa Komisji Europejskiej. W ogóle nie brałbym tego pod uwagę, na razie to nie jest temat - uciął polityk PO. Jak dodał, Platforma musi w dobrym stylu przejść przez wewnątrzpartyjne wybory.