"Myśmy powstali tuż po przegranych przez PiS wyborach, a ludzie wtedy nie interesują się polityką" - stwierdził na antenie TVN24 Jacek Kurski. W programie "Kawa na ławę" pojawił się z wyeksponowaną plakietką Solidarnej Polski. Wszystko aby uświadomić wyborcom istnienie ugrupowania.

"Plakietkę będę stosował w programach o wysokiej widowni" - mówi Kurski, cytowany przez TVN24.pl, tłumacząc dlaczego eksponował logo partii w programie o blisko milionowej widowni.

Na antenie "Faktów po faktach" to tej formy promocji ugrupowania odniósł się także jego szef, Zbigniew Ziobro. Poinformował widzów, że partii nie stać na duża kampanię, ale Solidarna Polska "godna również takiego wsparcia".

Według posłów partii, wyborcy nie kojarzą partii z jej szyldem. "Reguła politologiczna w Polsce jest taka, że między wyborami ludzie nie interesują się polityką" - tłumaczł Ziobro. Dodał także, że w Polsce politykę tworzy "kartel wielkich partii, które tworzą układ i nie pozwalają się nikomu innemu do niego dostać".