Wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska to naruszenie ducha konstytucji - mówi szef klubu PO Rafał Grupiński. Dziś w Sejmie odbędzie się głosowanie w tej sprawie. Rafał Grupiński powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że nie ma szans na przegłosowanie wotum, gdyż PiS nie ma koniecznej do tego sejmowej większości. Nie ma więc on podstaw konstytucyjnych - uważa szef klubu PO.

Wczoraj w Sejmie odbyła się debata nad wnioskiem. Posłowie PiS zarzucali rządowi liczne błędy, osłabianie państwa i łamanie zasad demokracji. Chodzi między innymi porażkę w walce z bezrobociem, które przekroczyło 14 procent, doprowadzenie do sytuacji, w których miliony młodych Polaków muszą emigrować w poszukiwaniu pracy, a coraz więcej ludzi żyje w ubóstwie. Jarosław Kaczyński mówił też o ograniczaniu przez rząd wolności mediów oraz o polityce zagranicznej, która - jak powiedział - charakteryzuje się mikromanią i serwilizmem.

Mówiąc o stosunkach Polski z Unią Europejską, prezes PiS powiedział, że rząd skapitulował w sprawie stoczni, pakietu klimatycznego i wspólnego patentu.

Reklama