W Wiedniu zderzyły się dwa pociągi podmiejskie. Pięć osób zostało ciężko rannych, około 20 ludzi odniosło lekkie obrażenia.
Do czołowego zderzenia pociągów, jadących po tym samym torze, doszło około 8.45 między Dworcem Zachodnim a stacją Huetteldorf, w dzielnicy Penzing. Oba pociągi były pełne pasażerów.
W akcji ratowniczej uczestniczyło kilkadziesiąt karetek pogotowia i wozów strażackich, a także dwa śmigłowce sanitarne. Strażacy wydobywali pasażerów, uwięzionych w zniszczonych wagonach.
Przyczyny katastrofy, która spowodowała zakłócenia w ruch pociągów w Wiedniu, nie są znane. We wrześniu zeszłego roku w tej samej okolicy wykoleił się pociąg. Przyczyną wypadku był błąd kolejarza, który źle przestawił zwrotnicę.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu