Trzy osoby, w tym chorąży z jednej z jednostek w województwie podkarpackim usłyszało zarzuty korupcyjne w śledztwie dotyczącym przetargów na samochody dla wojska. Materiały w tej sprawie zebrało CBA.

"Mogę jedynie powiedzieć, że to początek tej sprawy. Zarzuty usłyszały trzy osoby - chorąży pełniący służbę wojskową w jednej z jednostek w województwie podkarpackim oraz dwaj przedstawiciele spółek z branży motoryzacyjnej. Chodzi o dwa przetargi i zamówienie o łącznej wartości ponad 12 mln zł" - powiedział PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy chodzi o zakup ok. 100 nowych aut po zawyżonej cenie.

Śledztwo w tej sprawie razem z CBA prowadzi Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

To kolejna tego rodzaju sprawa prowadzona przez CBA, dotycząca przetargów w wojsku. W kwietniu 2010 r. wszczęto śledztwo ws. ustawiania przetargów na sprzęt dla polskiej armii. Rzekomo remontowane pojazdy trafiały m.in. do polskich żołnierzy w Afganistanie. Zarzuty usłyszało w sumie kilkanaście osób w tym żołnierze zawodowi, pracownicy cywilni wojska oraz prywatni przedsiębiorcy.