"Popieram tę inicjatywę. Jestem przekonana, że sponsor tytularny tylko skorzysta dodatkowo na skojarzeniu z postacią Kazimierza Górskiego. W pierwszej kolejności musimy jednak uzgodnić szczegóły procedury ze sponsorem tytularnym" - powiedziała Mucha podczas konferencji prasowej w Krajowym Centrum Medialnym.

Mówiąc o przyszłości reprezentacyjnego obiektu stolicy przypomniała, że na terenie stadionu jest jeszcze sporo prac, które trzeba zakończyć, aby uzyskał on pełną funkcjonalność nie tylko w aspekcie sportowym, lecz i biznesowym.

"Niedługo po zakończeniu Euro 2012 przedstawimy pomysł na wykorzystanie stadionu i zadecydujemy, kto i w jaki sposób będzie nim zarządzał. Osiągniecie pełnej funkcjonalności może potrwać jeszcze dwa lata, ale mam nadzieję, że w ciągu kilku lat stadion będzie w stanie zarabiać na siebie. Są na to pomysły, choć osiągnięcie plusa będzie bardzo trudne" - przyznała minister.

Za "absolutnie niedopuszczalną" uznała sytuację, w której osoba, która zakupiła bilet z tzw. puli rządowej usiłowała sprzedać go na internetowej aukcji. "Znaleźliśmy tę osobę w Ministerstwie Zdrowia. Obecnie sprawdzamy w departamencie prawnym, czy może to być zakwalifikowane jako przestępstwo i czy sprawa powinna trafić do prokuratury" - wyjaśniła Joanna Mucha.

Przewodnicząca Krajowego Komitetu organizacyjnego przypomniała, że choć w czwartek odbędzie się ostatni mecz mistrzostw w Polsce, Euro nadal trwa, aż do północy 1 lipca, kiedy zakończy się mecz finałowy w Kijowie. Jak poinformowała w dniu warszawskiego półfinału pojawi się w stolicy ponad 20 tysięcy kibiców z Niemiec i około trzech tysięcy Włochów.

"Nie spodziewamy się szczególnych utrudnień w związku z tym wydarzeniem. Przygotowane są plany komunikacyjne, do Warszawy dotrą dodatkowe samoloty czarterowe i trzy specjalne pociągi z Niemiec. Wielu gości z Niemiec dojeżdżać będzie autostradą A2, ale i tam nie powinno być problemów"- zapewniła, kolejny raz apelując do kibiców, aby wcześniej przybywali na stadion, którego bramy będą otwarte już o 17.45.

Jak dodał prezes spółki PL.2012 Marcin Herra na stadionie znajdzie się około 12-15 tysięcy kibiców z Niemiec, 2-3 tysiące Włochów i kilkanaście tysięcy Polaków. Będą także grupy fanów z innych krajów - wśród osób, które zakupiły bilety na to spotkanie jest na przykład ponad czterystu obywateli USA.

"Lotnisko Chopina przyjmie dodatkowo 20 czarterów i ponad 80 samolotów prywatnych. Podczas trzech dni, do środy do piątku, w niektórych godzinach plan operacji lotniczych jest tak wypełniony, że nie ma możliwości przyjęcia dodatkowych samolotów. Spodziewamy się oczywiście wzmożonego ruchu na autostradzie A2. W związku z tym w Strykowie uruchomiony zostanie specjalny punkt informacyjny. W języku niemieckim i angielskim będą tam przekazywane komunikaty o lokalizacji parkingów Park and Ride w Warszawie oraz połączeniach komunikacji miejskiej z parkingów na stadion" - powiedział Herra.

W rozmowie z PAP przyznał, że podwyższony został stopień gotowości służb bezpieczeństwa na ostatnie dni turnieju w Polsce. Podkreślił jednak, że nie jest to wynik konkretnego zagrożenia, a raczej działanie prewencyjne, które ma zmobilizować nieco już rutynowe działania wszystkich służb, w tym pracowników ochrony, stewardów czy wolontariuszy.