Słowaccy politycy z liberalnej partii Wolność i Solidarność (SaS) dali się sfotografować nago, aby pokazać wyborcom, że opowiadają się za zniesieniem immunitetu, który chroni parlamentarzystów.
Reklama

Na zdjęciu, które obiegło Słowację, widnieje 17 pozbawionych odzieży członków ugrupowania. Na wysokości pasa okrywa ich jedynie napis: "Pozbawmy deputowanych immunitetu".

Poseł to człowiek jak każdy inny - immunitetu nie potrzebuje

Wolność i Solidarność na swych stronach internetowych tłumaczy, że poseł to człowiek jak każdy inny - immunitetu nie potrzebuje, choć niektórzy politycy tak się do niego przyzwyczaili, że nie chcą z niego zrezygnować.

Właśnie we wtorek w jednoizbowym parlamencie Słowacji odbywa się debata na temat tego przywileju. SaS, podobnie jak pozostałe partie centroprawicowej koalicji, przed wyborami zobowiązał się do jego zniesienia.

Akcja SaS wpisuje się w nabierającą tempa na Słowacji kampanię przed zaplanowanymi na 10 marca przedterminowymi wyborami parlamentarnymi. Wtorkowe posiedzenie Rady Narodowej jest ostatnie w tej kadencji parlamentu.