"Bardzo propaństwowe w podstawowym backgroundzie wystąpienie, w którym premier zarysował wiele istotnych zmian dla Polski, które ochronią nasz wzrost gospodarczy i przyszłość" - ocenił wystąpienie Tuska szef klubu PO Rafał Grupiński.

W opinii szefa sejmowej komisji finansów publicznych Dariusza Rosatiego (PO), "to było bardzo konkretne expose, chyba najbardziej konkretne ze wszystkich, skupione na najważniejszych sprawach, na sprawach gospodarczych".

Jak podkreślił, miał nadzieję na zapowiedź podwyższenia wieku emerytalnego. "I się nie rozczarowałem" - dodał. Zwrócił uwagę, że w expose "znalazły się wszystkie propozycje zgłaszane od kilku lat przez ekspertów i ekonomistów". "To jest dobra wiadomość dla wszystkich, którym na sercu leży kondycja gospodarki. To dobre kierunki działań" - uważa Rosati. Zaznaczył, że efekty reformy emerytur służb mundurowych będą przychodziły z czasem.

W swoim expose Tusk zapowiedział m.in. stopniowe zrównywanie i podwyższanie wieku emerytalnego od 2013 roku do 67 roku życia; od 2012 zmiany w emeryturach dla nowo wstępujących do służb mundurowych - wiek emerytalny 55 lat, staż służby - 25 lat, a także m.in. zniesienie ulgi na internet.

Quiz: Co wiesz o nowych ministrach rządu Tuska?

Rozpocznij quiz »

Donald Tusk przedstawił skład rządu. Zobacz, co wiesz o nowych ministrach.

Wszystkie quizy »