Literaturoznawca prof. Andrzej Waśko, były wiceminister skarbu Paweł Szałamacha oraz dotychczasowi posłowie PiS będą liderami list wyborczych tej partii w Wielkopolsce. Szansy na reelekcję nie otrzymał obecny poseł Tomasz Górski.

W Poznaniu liderem listy PiS będzie były wojewoda wielkopolski, kandydat PiS w wyborach na prezydenta Poznania, obecny radny miejski Tadeusz Dziuba. Na kolejnych miejscach znajdą się b. wojewoda kujawsko-pomorski Zbigniew Hoffmann, poznański radny Szymon Szynkowski vel Sęk, prawniczka Renata Przybylska.

W poprzednich wyborach PiS miał w Poznaniu dwóch posłów, jednak w trakcie kadencji obaj: Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak najpierw przenieśli się do PJN, a później wstąpili do Platformy Obywatelskiej

W okręgu konińskim listy otwierają obecni posłowie: Witold Czarnecki, Adam Hoffman i Zbigniew Dolata. Szef struktur PiS w tym okręgu Witold Czarnecki uważa, że PiS ma realną szansę na zdobycie czterech mandatów.

W okręgu kalisko-leszczyńskim o reelekcję zawalczą parlamentarzyści: Adam Rogacki, Jan Dziedziczak i Andrzej Dera, ale liderem listy, jak nieoficjalnie podały PAP źródła w PiS, będzie literaturoznawca były wysoki urzędnik MEN prof. Andrzej Waśko.

W okręgu pilskim, według informacji PAP, listę ma otworzyć były wiceminister skarbu w rządzie PiS Paweł Szałamacha, dwójką będzie Maks Kraczkowski, nie ma wśród kandydatów obecnego posła tej partii Tomasza Górskiego, który nie dostał w ogóle propozycji startu z list PiS.

W poprzednich wyborach PiS zdobył w Wielkopolsce 10 z 40 mandatów.