Kandydacie PO w wyborach do Sejmu i Senatu będą wspierać prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja w odnowie sytuacji w Wałbrzychu - zapowiedział w środę marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Roman Szełemej, popierany przez Platformę Obywatelską, wygrał niedawne przedterminowe wybory prezydenckie w Wałbrzychu. Były one wynikiem wyroku Sądu Okręgowego w Świdnicy, który pod koniec kwietnia zdecydował, że trzeba powtórzyć wybory, bo w ich trakcie dochodziło do korupcji wyborczej.

Schetyna wraz z prezydentem Wałbrzycha wziął udział w konferencji prasowej, na której zaprezentowano kandydatów do Sejmu i Senatu PO w okręgu wałbrzyskim.

Marszałek podkreślił, że po powtórzonych wyborach na prezydenta Wałbrzycha wybory ogólnopolskie będą kolejnym krokiem "w odnowie sytuacji w tym mieście". "Wybór Romana Szełemeja jest dowodem, że Wałbrzyszanie chcą zamian w mieście; kolejnym krokiem będą wybory do Sejmu i Senatu, a kandydaci PO to osoby, które będą dobrze reprezentować Wałbrzych i wspierać prezydenta w odnowie miasta" - mówił Schetyna.

Reklama

W okręgu wałbrzyskim listę od Sejmu otwiera posłanka Katarzyna Mrzygłocka. Do Senatu z list PO wystartuje poseł klubu PO (wcześniej klubu PJN) Wiesław Kilian.

PO na Dolnym Śląsku liczy na powtórzenie wyniku wyborów sprzed czterech lata. "Ten wynik był dla nas bardzo korzystny. Chcemy zdobyć 20 mandatów poselskich oraz osiem mandatów senatorskich" - powiedział podczas konferencji szef kampanii wyborczej PO na Dolnym Śląsku europoseł Piotr Borys.