Zainteresowanie wejściówkami jest o 17 proc. większe w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami w Austrii i Szwajcarii. Wśród krajów, których mieszkańcy nadesłali dużą liczbę formularzy znalazły się: Niemcy - 2,82 proc., Rosja - 1,16 proc oraz Szwajcaria - 1 proc.

Z ogólnej puli około 1,4 mln biletów poprzez losowanie do kibiców trafi 41 procent. Pozostałe zostaną przekazane federacjom narodowym (32 proc.), sponsorom, gościom UEFA i nabywcom pakietów biznesowych.

Losowanie niespełna 600 tysięcy wejściówek UEFA przeprowadzi w dniach 19-22 kwietnia. Na początku zostaną rozdysponowane bilety dla mieszkańców miast gospodarzy - po 2 tys. na każdy mecz.

Poza kwietniowym losowaniem będzie jeszcze pewna szansa nabycia biletu

Bilety kosztują od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu. Najniższe dotyczą tzw. trzeciej kategorii, a więc miejsc na niższych poziomach trybun za bramkami. Nieco droższe będą bilety drugiej kategorii (górne poziomy trybun za bramkami), a kolejny próg cenowy dotyczy trybun bocznych. Najwyższa cena, czyli 600 euro, to bilet pierwszej kategorii na mecz finałowy w Kijowie.

Poza kwietniowym losowaniem będzie jeszcze pewna szansa nabycia biletu. Dotyczy to puli 32 procent kart wstępu, będących do dyspozycji narodowych federacji piłkarskich. Część przypadająca PZPN będzie sprzedawana za pośrednictwem internetu, ale szczegóły tej operacji znane będą w późniejszym terminie.

Losowanie grup ME odbędzie się 2 grudnia w Kijowie. Turniej zostanie rozegrany w dniach 12 czerwca - 1 lipca 2012 roku.Wiadomo już, że reprezentacja Polski swoje mecze grupowe rozegra w Warszawie (dwa - 8 i 12 czerwca) i Wrocławiu (jeden - 16 czerwca).