Chińczycy mają żywe kraby....Z automatu

18 grudnia 2010

Chińskim inżynierom nie brak pomysłów: wyprodukowano i uruchomiono pierwszy automat do sprzedaży żywych krabów. Uruchomiony w październiku w Nankinie (wschodnie Chiny), na głównej stacji metra automat do tej pory działa bez zarzutu.

Żywe kraby można nabyć w cenie od 10-50 juanów za sztukę, w zależności od płci i rozmiaru. W przypadku zakupienia martwego kraba, klient dostaje w ramach rekompensaty trzy żywe.

Pomysłodawcą automatu jest Shi Tuanjie, prezes firmy z Nankinu zajmujacej się handlem krabami. Przez ponad trzy lata pracował nad swoim wynalazkiem.

Ponieważ sprzedaż krabów z automatu cieszy się dużym zainteresowaniem (dziennie do siatek konsumentów ląduje około 200 sztuk), myśli się o uruchomieniu automatów w innych miastach, na lotniskach, dworcach i w supermarketach.


Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.