Reklama

"Książki, filmy czy audiobooki można zamówić tą droga, a następnie odebrać w wyznaczonym punkcie w głównym budynku biblioteki. Zachęcamy do tej formy korzystania z naszych zbiorów" – powiedziała Urbańska.

W celu zamówienia danej pozycji należy wybrać ją przez dostępny w sieci e-katalog, telefonicznie lub e-mailowo, a następnie zatelefonować do biblioteki i umówić się na odbiór na konkretną godzinę, między 8 a 14.30.

"Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia rejestruje wypożyczenia na koncie czytelnika i przygotowuje paczkę z zamówionymi zbiorami, którą czytelnik odbiera o umówionej godzinie w punkcie kontrolnym znajdującym się przy wejściu do gmachu głównego WiMBP" – wyjaśniła Urbańska.

Dodała, że w ten sposób zamawiać można publikacje znajdujące się w zbiorach działów udostępniania w gmachu głównym Biblioteki: Wypożyczalni Głównej, mediateki Góra Mediów oraz Biblioteki Pana Kleksa. Nie dotyczy to książek znajdujących się w zbiorach bibliotecznych filii i agend.

Natomiast zwroty wypożyczonych książek i innych materiałów są przyjmowane wyłącznie do tzw. biblioboxu, który jest ustawiony przed gmachem głównym biblioteki przy al. Wojska Polskiego 9.

Wszystkie dane kontaktowe potrzebne do złożenia zamówienia są dostępne na stronie internetowej Biblioteki Norwida, pod adresem: www.wimbp.zgora.pl. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz