Polska i Węgry nie zgadzają się, aby kwestie finansowania państw z budżetu Unii Europejskiej były uzależnione od kwestii praworządności – to wspólne stanowisko obu państw, które przedstawiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu spotkała się w środę we Wrocławiu z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Koeverem, który przebywa z wizytą w Polsce.
Podczas briefingu prasowego marszałek Witek przedstawiła wspólne stanowisko obu państw, które zostało przyjęte podczas spotkania. Szefowie obu parlamentów podkreślili w nim, że Polska i Węgry nie zgadzają się, aby kwestie finansowania, nie tylko wieloletnich ram finansowych, ale także tzw. budżetu covidowego były uzależnione od kwestii praworządności.
"Naszym zdaniem jest to całkowicie sprzeczne z traktatami o Unii Europejskiej" – podkreśliła Witek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu