Pierwszaki z Elbląga otrzymają na początku roku szkolnego butelki filtrujące wodę z kranu. Prezent ma promować wśród dzieci picie kranówki.

Rzecznik prasowa Urzędu Miasta Elbląga Joanna Urbaniak poinformowała PAP, że butelki filtrujące wodę, które można używać wielokrotnie, otrzyma blisko 900 uczniów elbląskich szkół podstawowych.

"Elbląska woda z kranu nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas. Elbląskie wodociągi zapewniają wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez prowadzone kontrole jej jakości. Kranówka jest znacznie tańsza i powszechna, a wykorzystując do jej spożywania pojemniki szklane lub wielokrotnego użytku, ograniczamy ilość odpadów, które powstają z jednorazowych butelek i opakowań" – powiedziała Urbaniak, dodając, że butelki dla maluchów zasponsorowało miejscowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Urbaniak przyznała, że obdarowanie pierwszaków butelkami do wody kranowej ma w najmłodszych kształtować postawy ekologiczne. W kilku elbląskich szkołach zamontowane są zdroje, z których dzieci mogą pić wodę. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska