Liczba zmarłych na Covid-19 zwiększyła się w Portugalii w ciągu ostatniej doby o 21 do 140 przypadków – poinformowała w poniedziałek minister zdrowia tego kraju Marta Temido.

Szefowa resortu zdrowia wskazała, że w ciągu ostatnich 24 godzin wyhamowaniu uległa dynamika zachorowań z powodu koronawirusa. Liczba infekcji pomiędzy niedzielnym a poniedziałkowym popołudniem wzrosła o 446 do 6408.

Temido przypomniała, że podczas poprzedniej doby wzrost zachorowań był “wyraźniejszy”. Odnotowała, że pomiędzy sobotą a niedzielą liczba nowych przypadków zakażeń wyniosła 792.

Szefowa służb sanitarnych Portugalii wskazała, że tylko niewielka część zakażonych koronawirusem wymaga hospitalizacji. Wyjaśniła, że wśród łącznej grupy 571 zakażonych przebywających w szpitalach 164 stanowią pacjenci z oddziałów intensywnej terapii.

“Najbardziej dotkniętą epidemią częścią Portugalii jest wciąż region północy, gdzie dotychczas zmarły 74 osoby, a zakażonych jest ponad 3800” - dodała Temido.

Z szacunków rządu Portugalii wynika, że wśród 6408 zakażonych koronawirusem mieszkańców tego kraju 853 pacjentów stanowi personel służby zdrowia.