Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o wytyczne i rekomendacje, jakie wymogi sanitarno-epidemiologiczne powinny zostać spełnione, aby Senat w przyszłym tygodniu mógł bezpiecznie zebrać się na posiedzeniu plenarnym - poinformowało CIS.

Centrum Informacyjne Senatu przekazało w środę, że marszałek Senatu zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o wytyczne i rekomendacje, jakie wymogi sanitarno-epidemiologiczne powinny zostać spełnione, aby Senat mógł bezpiecznie zebrać się na posiedzeniu plenarnym. Marszałek skierował pismo do ministra Jarosława Pinkasa w związku z planowanym na przyszły tydzień posiedzeniem, podczas którego Senat miałby obradować nad przedstawioną przed rząd tzw. tarczą antykryzysową.

Jak przypomina CIS, marszałek Senatu zapowiedział, że posiedzenie Senatu odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. "Czasy epidemii są trudne, ale nikt nie zwolnił Sejmu i Senatu z obowiązku wykonywania swoich konstytucyjnych zadań – zwłaszcza, że miliony Polek i Polaków pracują. Władza musi być po to, aby służyć swoim obywatelom" – podkreślił Grodzki cytowany przez CIS.

Zapowiedział, że chciałby, aby posiedzenie Senatu było maksymalnie krótkie i zapewnił, że zostanie przeprowadzone z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarno-epidemiologicznych. "Chodzi o to, żeby nie narażać bezpieczeństwa senatorów i personelu Senatu, ale jednocześnie uchwalić szybko i sprawnie jak najlepsze prawo, które będzie służyło pracownikom, pracodawcom, ochronie zdrowia i nam wszystkim" – powiedział marszałek Senatu.

Reklama

Wśród oczekiwanych rozwiązań wymienił m.in. wakacje kredytowe, wydłużenie zasiłków rodzinnych na czas zamknięcia szkół i rozszerzenie ich na dzieci do 15. roku życia czy zwolnienie przedsiębiorców ze składek ZUS.