Holenderska policja poinformowała w sobotę, że aresztowała 35-letniego mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie nożem w piątek wieczorem trójki nastolatków w domu handlowym w Hadze. Młodzi ludzie po opatrzeniu obrażeń w szpitalu wrócili do domu.

Podejrzany został przewieziony na posterunek policji na przesłuchanie.

"W wyniku napaści z użyciem noża, dokonanej na ulicy Grote Marktstraat, 35-letni mężczyzna został zatrzymany w centrum Hagi" - napisała policja na Twitterze. Dodano, że zatrzymany nie miał stałego miejsca zamieszkania.

Trójka rannych - dwie 15-latki i 13-etni chłopiec - została wypuszczona ze szpitala w piątek późnym wieczorem.

Do ataku nożownika doszło w domu handlowym Hudson's Bay na ruchliwej Grote Marktstraat w centrum Hagi, około 500 metrów od siedziby rządu i parlamentu.

Sprawca ataku, według świadków "atletycznie zbudowany mężczyzna", uciekł z miejsca zdarzenia. Teren został zablokowany na kilka godzin. Policja wszczęła pościg.

W piątek wieczorem holenderska telewizja publiczna podała, powołując się na źródła, że "nic nie wskazuje na to, by atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne".

Do podobnego ataku doszło prawie przed rokiem w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne. (PAP)

jo/