W miejscowości Łowcza-Kolonia w gminie Sawin (Lubelskie, pow. chełmski) lokal wyborczy został przeniesiony w inne miejsce. Powodem był wybuch gazu w budynku, w którym jest siedziba obwodowej komisji wyborczej.

"Lokal wyborczy został tymczasowo – na czas tych wyborów - przeniesiony do Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej" - poinformowała PAP dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie Marta Krasa-Burak.

Pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej w Chełmie Renata Chochół powiedziała PAP, że w budynku, gdzie mieści się lokal wyborczy, doszło do awarii pieca gazowego w kotłowni i podczas jego serwisowania nastąpił wybuch.

"Naruszone zostały ściany działowe. Nie mamy możliwości uzyskania w tak krótkim czasie opinii nadzoru budowlanego, czy użytkowanie lokalu jest bezpieczne, dlatego wójt w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystąpił z wnioskiem o przeniesienie lokalu" – wyjaśniła Chochół.

Na stronie internetowej gminy Sawin umieszczono komunikat w tej sprawie: "Lokal wyborczy będącym siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w Łowczy-Kolonia pod adresem Łowcza-Kolonia 39, 22-107 Sawin zostaje przeniesiony do lokalu zastępczego znajdującego się w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej, Petryłów 15, 22-107 Sawin".

Tymczasowy lokal wyborczy znajduje się około pięciu kilometrów od pierwotnego. Wójt gminy Sawin zapewnia wyborcom dojazd busem do lokalu w Petryłowie w godzinach: 9.00, 13.00 i 19.00. "Miejsce zbiórki w wyznaczonych godzinach to teren świetlicy wiejskiej w Łowczy-Kolonia" – głosi komunikat.

W wybuchu w budynku w Łowczy-Kolonii nikt nie ucierpiał.(PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska