We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 13.

Okręg wyborczy nr 13 obejmuje Gorzów Wielkopolski oraz 5 powiatów: gorzowski, międzyrzecki, słubicki, strzelecko–drezdenecki, sulęciński.

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

  • Krzysztof Tuduj - prawnik
Reklama
  • Krzysztof Chmielewski - przedsiębiorca
  • Joanna Szałata - specjalista ds. rodziny
  • Estera Ślusarczyk - dietetyk
  • Klaudia Szenderowicz - asystent prawny
  • Iwona Wawruszczak - inżynier ochrony środowiska
  • Jan Gładkow - nauczyciel
  • Arkadiusz Piszczek - leśnik
  • Paweł Mazur - biotechnolog
  • Adrian Stateczny - przedsiębiorca

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia

  • Anita Kucharska-Dziedzic - nauczycielka
  • Sven Zagała - przedsiębiorca
  • Małgorzata Prokop-Paczkowska - dziennikarka
  • Jacek Wezgraj - psycholog
  • Katarzyna Paprocka - ekonomistka
  • Wojciech Czypicki - przedsiębiorca
  • Monika Drubkowska - socjolog
  • Łukasz Olszewski - inżynier budowy dróg
  • Katarzyna Kotula - filolog angielski
  • Jakub Ziółkowski - technik elektronik

Lista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejskiej - PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni

  • Liberadzki Bogusław - nauczyciel akademicki, nauki ekonomiczne
  • Arłukowicz Bartosz – lekarz, specjalista pediatrii
  • Polak Elżbieta - przedstawiciel władzy samorządowej - marszałek
  • Pahl Witold - radca prawny
  • Rzepa Jarosław -przedstawiciel władzy samorządowej - wicemarszałek
  • Aniśko Tomasz - architekt krajobrazu
  • Dudar Ewa - nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych
  • Jabłońska Elżbieta - ekonomistka
  • Dudź Katarzyna - lekarz - specjalista chirurgii ogólnej
  • Fedak Jolanta - politolog

Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości

  • Joachim Brudziński - parlamentarzysta
  • Czesław Hoc - lekarz
  • Elżbieta Rafalska - nauczyciel akademicki
  • Jerzy Materna - inżynier budownictwa
  • Małgorzata Golińska - inżynier leśnictwa
  • Michał Jach - parlamentarzysta
  • Michał Kamiński - ekonomista
  • Helena Hatka - menedżer
  • Małgorzata Jacyna-Witt - ekonomista
  • Władysław Dajczak – inżynier mechanik

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  • Julia Zimmermann - parlamentarzysta
  • Sebastian Bednarski - lekarz
  • Adrianna Ruszkowska - nauczyciel akademicki
  • Robert Wiśniewski - inżynier budownictwa
  • Joanna Wójcik - inżynier leśnictwa
  • Michał Ziemski - parlamentarzysta
  • Anna Gargul - ekonomista
  • Michał Szmytkowski - menedżer
  • Radosław Cieślak - ekonomista
  • Zofia Malisz - inżynier mechanik

Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15

  • Olimpia Tomczyk-Iwko - przedsiębiorca
  • Agnieszka Sajdak-Wasik - pracownik administracji samorządowej
  • Roman Knop - rolnik
  • Ryszard Kowalczuk - pracownik samorządowy
  • Artur Groc - operator filmowy
  • Natalia Zdónek - przedsiębiorca
  • Tomasz Palij - kasjer
  • Mirela Dudojć - przedsiębiorca
  • Stefan Romecki - ślusarz-spawacz
  • Jacek Guzikowski - lekarz medycyny