"Jeżeli chodzi o szczegóły i rolę jaką odegrali w zdarzeniu nie informujemy o tym" - przekazał PAP z kolei rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga sędzia Marcin Kołakowski.

Jak podaje RMF FM 24 dziewczynę i chłopaka zatrzymano w Warszawie - chłopaka podczas szkolnych zajęć. Szczegóły stawianych im zarzutów nie są na razie znane. Oboje są w policyjnej izbie zatrzymań, do czasu decyzji sądu o umieszczeniu ich zakładzie poprawczym.

We wtorek policja zatrzymała innych dwóch nieletnich. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie wydał postanowienia, na mocy których obu postanowił umieszczono w schronisku dla nieletnich. W sumie w tej sprawie oprócz napastnika Emila B. zatrzymano już cztery osoby.

W czwartek na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe 16-letniego Kuby. Nastolatek zmarł po ataku nożem w szkole im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze. Podejrzany o to zabójstwo Emil B. przebywa w schronisku dla nieletnich.

Sąd rodzinny w sobotę postanowił przekazać sprawę zabójstwa prokuraturze. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka podejrzewanego o zabójstwo. Następnie prokuratura zdecyduje, czy będzie on sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego jak osoba dorosła. Decyzja sądu jest nieprawomocna. Pełnomocnik obrońcy Emila B. złożył wniosek o wstrzymanie postanowienia o przekazaniu sprawy.(PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar