Premier podkreślił, że chodzi o młodych ludzi, którzy są "gotowi przełamywać ograniczenia, a do pracy w biznesie podchodzą jak artyści". "Dla nich - sky is the limit!" - zaznaczył we wpisie.

Casey Neistat jest amerykańskim youtuberem, vlogerem oraz współzałożycielem aplikacji społecznościowej Beme. Jego konto na YouTube subskrybuje 10 mln użytkowników. Największą sławę zyskał dzięki filmowi, w którym leciał pierwszą klasą z Nowego Yorku do Dubaju za 21,6 tysięcy dolarów. To wideo miało 25,6 mln odtworzeń.

Internetowy celebryta z USA przebywa w Warszawie na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej. Jest kolejnym gościem projektu "100x100".

"100x100" to projekt Polskiej Fundacji Narodowej pomyślany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji rocznicy fundacja, w celu promowania Polski za granicą, zaprosi do naszego kraju sto wpływowych, znanych i szanowanych na całym świecie postaci życia publicznego: artystów, aktorów, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców, liderów opinii. Do tej pory w Polsce gościł m.in. utytułowany były fiński kierowca wyścigowy, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Hakkinen, bokser David Haye - mistrz świata organizacji WBA w wadze ciężkiej oraz federacji WBC, WBA i WBO w kategorii junior ciężkiej, oraz amerykański inżynier i wynalazca, współzałożyciel Apple Steve Wozniak. (PAP)