Rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka napisał na Twitterze, że w Warszawie póki co nie widać "faszystów" wśród Polek i Polaków. Stołeczna policja potwierdza, że w Warszawie jest bezpiecznie. Apeluje o godne świętowanie.

"Warszawa piękna, mnóstwo polskich flag. Bardzo spokojnie i póki co nie widać „+faszystów+ wśród Polek i Polaków z dziećmi. STOP prowokacjom - apelujemy o godne świętowanie" - napisał na Twitterze insp. Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policji.

Informacje te PAP potwierdziła w Komendzie Stołecznej Policji. Komisarz Sylwester Marczak powiedział przed godziną 14-tą, że w stolicy nie było poważniejszych incydentów i "na chwilę obecną bardzo bezpiecznie". Funkcjonariusze przygotowują się do rozpoczęcia Biało-Czerwonego Marszu pod hasłem "Dla Ciebie Polsko". Marczak powiedział, że na ulicach Warszawy w różnych miejscach pracuje duża liczba policjantów. Funkcjonariusze dokonali kontroli pirotechnicznych w miejscach, w których odbywają się najważniejsze uroczystości.

Ze wstępnych danych wynika, że w Alejach Jerozolimskich, w okolicach Ronda Dmowskiego są już dziesiątki tysięcy osób, które o godz. 15 ruszą w kierunku Ronda Waszyngtona.