Rząd nie podejmie żadnych działań dotyczących polityki migracyjnej, które miałyby wpłynąć na bezpieczeństwo Polaków - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek pytana była przez dziennikarzy w Sejmie, jak odbiera zarzuty środowisk narodowych, którzy sugerują, że polski rząd zmienia zdanie w sprawie polityki migracyjnej.

"Nic się absolutnie nie zmienia; nie ma żadnego projektu, ani rządowego, ani tym bardziej poselskiego, naszego, który by politykę w tym zakresie mógł zmienić" - zadeklarowała Mazurek. "My od samego początku jesteśmy zdania, bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze" - dodała.

"Żadnych działań, które miałyby wpłynąć na zmianę poczucia bezpieczeństwa Polaków absolutnie nie mamy. Jesteśmy w okresie kampanii wyborczej i niektórzy wykorzystują politykę migracyjną przeciwko nam. Fakty są takie, że żadnej decyzji w tej sprawie rząd polski nie podjął, nie podejmie i nie będzie narażał na szwank bezpieczeństwa swoich rodaków" - oświadczyła Mazurek.

Jak oceniła, "w tej kwestii jest dużo dezinformacji, jeśli chodzi o działania polskiego rządu i parlamentarzystów".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie brał udział w kampanii wyborczej PiS na tyle, na ile będzie mógł i pozwolą mu obowiązki - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Mamy plany, aby prezes PiS brał udział w kolejnych konwencjach i spotkaniach z mieszkańcami" - dodała.

"Jesteśmy gotowi do tego, aby zmieniać Polskę. Dotrzymujemy słowa w rządzie i będziemy dotrzymywać w samorządzie. Mamy ambitny plan, piątkę Morawieckiego o której mówił pan premier, mamy też propozycje dla poszczególnych województw. I to od wyborów Polaków będzie zależało, jaka będzie nasza wygrana, w ilu sejmikach będzie rządziło PiS" - powiedziała Mazurek w środę dziennikarzom w Sejmie.

W jej ocenie, PiS ma świadomość, że sondaże są ważne. "Ale nimi wyborów nie wygrywamy, chociażby sondaż prezydencki, gdyby się spełnił, to dzisiaj prezydentem byłby kto inny, a jest Andrzej Duda" - zauważyła.

Dopytywana o wkład prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w kampanię wyborczą, Mazurek powiedziała, że prezes PiS będzie brał w niej udział "tyle, na ile będzie mógł i na ile mu pozwolą obowiązki". "Mamy plany co do tego, że w innych konwencjach i spotkaniach też będzie brał udział" - dodała.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.