Sondaże cieszą, ale wiemy, że wybory wygrywa się ciężką pracą; warszawiacy mogą od dłuższego czasu obserwować taką ciężką pracę Patryka Jakiego - stwierdziła w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W TVP Info Mazurek została zapytana o sondaż CBM Indicator dla „Wiadomości” TVP, w którym 39,1 proc. uczestników wskazało kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego – 37,3 proc. badanych. Sondaż został przeprowadzony między 10 a 14 sierpnia i - jak podano - w stosunku do badania z poprzedniego miesiąca przewaga Trzaskowskiego nad Jakim zmniejszyła się - obecnie to ok. 2 pkt proc. wobec ok. 7 pkt proc. przed miesiącem.

"Te sondaże oczywiście bardzo cieszą, ale my mamy świadomość i jesteśmy pokorni wobec sondaży. Wiemy, że tak naprawdę wybory wygrywa się ciężką pracą i warszawiacy od dłuższego czasu mogą ciężką pracę Patryka Jakiego obserwować" - powiedziała Mazurek.

Rzeczniczka PiS stwierdziła, że za "złodziejską reprywatyzację" w stolicy, za którą odpowiedzialna jest - jak mówiła - obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i niejako jej formacja polityczna, "Warszawa powinna zapomnieć o Platformie".

Reklama

"Jak będzie, to zobaczymy. Wiemy, że Patryka Jakiego wszędzie jest dużo, że ma ciągle ciekawe propozycje dla warszawiaków, które ułatwią im życie w tym mieście. Mam nadzieję, że te propozycje spotkają się z jego akceptacją (...) gdy prezydenturę w Warszawie wygra" - dodała Mazurek.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.