Radosnego świętowania Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego! Spokoju, miłości i odpoczynku w gronie najbliższych - napisał w niedzielę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę w świątecznym filmie zamieszczonym w serwisie YouTube premier życzył natomiast rodakom wesołych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Wielkiej Nocy. "Święta Wielkiej Nocy to czas wiary, nadziei i zwycięstwa miłości. To ten moment, gdy nasze myśli kierujemy do bliskich - do tych, których kochamy. Także do tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy" - powiedział premier.

To, co nas łączy i to, co wspólne - jak podkreślił - jest najważniejsze. "Chcemy być lepsi, chcemy, by dobro zwyciężyło zło. Tego właśnie uczy nas zmartwychwstały Chrystus. Z tej nauki płynie uniwersalne przesłanie: musimy łączyć, nie dzielić, budować wspólnotę. Tego wszyscy chcemy, być razem i czuć się bezpiecznie" - dodał.

"Niech te nadchodzące święta zmartwychwstania Pana będą dla wszystkich państwa czasem radości, wzmocnienia i pogody ducha. Spędźmy te święta razem, cieszmy się wspólnotą: wspólnotą, która nas łączy. W imieniu całej Rady Ministrów życzę państwu wesołych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Wielkiej Nocy" - zwrócił się premier do rodaków.

W piątek premier na Twitterze złożył także osobne życzenia świąteczne ewangelikom i protestantom. "Ewangelikom i wszystkim protestantom, którzy tak pięknie podkreślają znaczenie Ofiary Jezusa na krzyżu, życzę owocnego i wspólnotowego przeżywania Wielkiego Piątku. Dla polskich Ewangelików to dzień wolny od pracy - świadectwo szacunku dla wielowyznaniowego dziedzictwa RP" - napisał.