"Z okazji Świąt Wielkanocnych łączymy się z Państwem serdecznymi myślami i składamy serdeczne życzenia" - powiedział prezydent w życzeniach świątecznych opublikowanych w internecie. Para prezydencka pozdrowiła "każdą polską rodzinę w kraju i na świecie".

"W niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego skupia się sens wiary chrześcijańskiej. Symbolika świąt wielkanocnych odnosi się do losu każdego człowieka pragnącego, aby dobro zwyciężyło nad złem, a życie nad śmiercią. Wszyscy potrzebujemy i szukamy umocnienia. Bądźmy w tych dążeniach razem, uważni na innych i wspierający się wzajemnie" - powiedział prezydent.

Pierwsza dama życzyła, by "tajemnica Nocy Zmartwychwstania i radość Wielkanocnego poranka przyniesie duchowe pokrzepienie i obudzi w nas nadzieję". "Życzymy, aby w polskich domach i społecznościach było jak najwięcej bliskości i szacunku" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. "Sto lat temu wzruszeni rodacy witali wolną ojczyznę jako odradzającą się do nowego życia. Dzisiaj to my jesteśmy odpowiedzialni za niepodległą Polskę. Tworzymy Rzeczpospolitą silną dla dobra nas samych i następnych pokoleń" - powiedział Andrzej Duda.

"Niech czas wielkanocnych świąt i nadchodzącej wiosny będzie dla Państwa pełen radości. Życzymy Państwu zdrowia i pogody ducha" - powiedziała pierwsza dama.

"Spokojnych świąt. Wesołego Alleluja" - zakończyła życzenia para prezydencka.(PAP)