Policjanci z Buska-Zdroju (Świętokrzyskie) poszukują osób, które wysadziły w poniedziałek w nocy bankomat przed jednym z miejscowych marketów. Z urządzenia skradziono kasetki z pieniędzmi.

Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski, po godz. 3 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o eksplozji, do której doszło w pobliżu skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Objazdowej. "Na miejscu policjanci zastali wysadzony bankomat. Na placu obok leżały porozrzucane banknoty. W tej chwili na miejscu pracują policyjni technicy, zabezpieczają ślady, które pomogą ustalić sprawców. Zabezpieczono też nagrania monitoringu" – powiedział Piwowarski.

Bankomat stał na placu przed marketem przy drodze krajowej nr 73 Kielce - Tarnów. Z urządzenia, które należy do firmy zarządzającej siecią bankomatów, zginęło pięć kasetek z pieniędzmi.

Wiadomo, że sprawcy poruszali się samochodem marki audi. Śledczy apelują do osób, które mogły widzieć pojazd lub jego pasażerów, o kontakt z policją.