Łapiński pytany w środę w radiu Plus jak układa się współpraca prezydenta z nowym szefem MON odpowiedział, że bardzo dobrze.

"Patrzymy w przyszłość, będą też kolejne spotkania pana prezydenta, szefa resortu, czy kierownictwa z szefostwem BBN i będą wszystkie te kwestie, które w jakiś sposób do tej pory nie były załatwione myślę wyjaśniane" - powiedział Łapiński. Jak dodał, myśli, że "współpraca będzie dobra i uda się dograć te kwestie takie strategiczne, czyli np. dogadać kwestie jak ma wyglądać system kierowania i dowodzenia armią".

Dopytywany, czy planowane są już jakieś konkretne rozmowy w tej sprawie Łapiński odparł: "Myślę, że w najbliższym czasie będzie dyskusja o tych tematach i o innych".

Reklama

Na pytanie jakie są relacje między prezydentem, a premierem Mateuszem Morawieckim, rzecznik prezydenta podkreślił, że "to są dobre relacje". Dodał, że zarówno nowy szef MON Mariusz Błaszczak i jaki premier Morawiecki znają się z prezydentem z wcześniejszej działalności.

"Pan premier był wcześniej wicepremierem i często spotykał się z panem prezydentem. Pan minister Błaszczak był ministrem spraw wewnętrznych i administracji, więc też te spotkania były" - zaznaczył Łapiński.

W przeprowadzonej na początku stycznia tego roku rekonstrukcji rządu Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej; zastąpił na tym stanowisku Antoniego Macierewicza.