Z piątku na sobotę zostało oblane farbą wejście do wspólnego biura poselskiego posłów Andrzeja Melaka, Jarosława Krajewskiego i Ewy Tomaszewskiej w Warszawie, przy ul. Puławskiej 130. Z kolei z poniedziałku na wtorek podpalono biuro poselskie minister Beaty Kempy w Sycowie, a wcześniej - w niedzielę - nieznany sprawca pomalował sprayem drzwi do szczecińskiej siedziby PiS.

Ataki na biura posłów PiS potępili politycy opozycji.

"Chcielibyśmy jeszcze potępić wybryki chuligańskie na biura poselskie posłów PiS - Beaty Kempy i pana Melaka. Uważamy, że takie wybryki chuligańskie naprawdę niczemu nie służą i potępiamy takie sytuacje. Apelujemy, aby swoich wyborców wybierać podczas demokratycznych wyborów, aby w ten sposób nie okazywać swojej niechęci albo innego zdania, ponieważ takie sytuacje doprowadzają do eskalacji. Nie zgadzamy się z takim sposobmem wyrażania swojego sprzeciwu - powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Reklama

Natomiast przewodnicący PO Grzegorz Schetyna napisał we wtorek na Twitterze, że: "Atak na biuro Beaty Kempy to działanie nie do zaakceptowania. Stanowczo potępiamy i sprzeciwiamy się wszelkim aktom agresji".(PAP)

Autor: Ewelina Steczkowska