Szef portalu Wyborcza.pl Michał Wybieralski oraz publicysta Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej" oskarżani przez grupę kobiet o mobbing i molestowanie zostali zawieszeni w pracy. Spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", rozpoczęła dziś procedurę wyjaśniającą w tej sprawie.

W poniedziałek na stronie Codziennika Feministycznego pojawił się artykuł "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach #metoo". Osiem kobiet oskarża w nim dziennikarzy o mobbing i molestowanie.

Redaktorzy naczelni Jarosław Kurski, Aleksandra Klich, Piotr Stasiński na stronie Wyborcza.pl poinformowali, że ze względu na zarzuty zawarte w artykule Codziennika Wybieralski został zawieszony w pełnieniu funkcji redaktora naczelnego. "Na nasz wniosek spółka Agora, wydawca +Gazety Wyborczej+, rozpoczęła dziś procedurę wyjaśniającą w tej sprawie. Nie ma w naszej firmie zgody na poniżanie, wymuszenia i dyskryminację ze względu na płeć" - czytamy na stronie "GW".

"Krytyka Polityczna" na portalu społecznościowym podała, że "w związku z publicznymi zarzutami sformułowanymi w 'Codzienniku Feministycznym' w stosunku do Jakuba Dymka" zawiesza z nim współpracę.